Seri İlan Gönderme Formu

Adınız
Telefon Numaranız
Mail Adresiniz
Bulunduğunuz Şehir
İlan Metni
Güvenlik Kodu
 

Günümüzün en etkili kitle iletişim araçlarından biri olan gazetelerin okurlarına sunduğu en önemli hizmetlerden biri de Seri İlanlardır.

Seri ilan; ürününü pazara sunmak isteyen kesimle hedef kitlenin buluşmasını sağlayan bir misyonu yüklenir.

Her gazetenin kalıplaşmış bir okur kitlesi olmakla birlikte, okurlar belirgin ihtiyaçlarla (iş aramak, araç satın almak, konut satmak) ilan sayfalarına yönelerek bu durumu değiştirebilmekte, gazetelerin tirajlarında önemli rol oynamaktadırlar.
Bugün birçok gazete bu gerekliliği anlamış ve gazete ilan sayfaları oluşturarak hitap ettiği kesimi genişletmiş, en iyi hizmeti verme çabasına düşmüştür.

Hürriyet, Sabah, Posta, Milliyet, Vatan, Zaman gibi birçok ulusal gazetenin yanında bölgesel hizmet veren Yeni Asır, Olay, Hakimiyet gibi yerel gazeteler de ilan sayfaları oluşturarak pazarda kendine yer edinmiş ve okuruna sunacağı en yüksek faydayı hedeflemiştir. Hizmetin sorumluluğunu paylaşmak, güvenilir, kaliteli ve hızlı çözümlere ulaşmak için de yetkili ilan ajansları (servisleri) oluşturmuştur. Bu ajanslar arasında daima lider konumunu koruyup profesyonel ilan danışmanlarıyla hizmet veren ERKA Seri İlan yetkili kılındığı gazetelere ve müşterilerine doğru ve kaliteli hizmet vererek bugüne dek varlığını sürdürmüştür.
 
SERİ İLAN SAYFALARI
 
Kelime ilanı, küçük ilanlar da denilen Seri İlanlar, gazetelerin yayın pratiğine göre eklerinde ya da ana gazete içinde yer alırlar. Farklı düzen ve tasarımlarıyla ön plana çıkan gazete ilan sayfaları Hürriyet, Sabah, Posta, Milliyet, Vatan, Zaman gibi ulusal gazeteler yanında bölgesel gazetelerde de yer almaktadır.

Seri ilan sayfalarındaki ilanlar sırasıyla; Eleman, Araç, Emlak, Çeşitli İlanlar, Duyuru ve Zayi gibi genel başlıklar altında toplanır. Bu durum kişiyi, ihtiyacına yönelik ilan sütununa yönlendirerek hızlı sonuç almasını sağlar.
Eleman başlığı (iş ilanları), işkollarına göre ayrılmış düzenlemesiyle işverene ve iş arayana netlik ve kolaylık sağlar. Sağlık, Muhasebe, Sekreter, Mimar Mühendis, Elektrik- Elektronik, Teknisyen- Tekniker, Garson, Aşçı, Cafe-Bar- Restaurant, Kuaför gibi alt başlıklarla ilan takibini kolaylaştırır ve zaman kaybını önler.

Araç başlığı ise Kiralık Oto ve Vasıta Arayanlar alt başlıkları yanında ikinci el araç almak ya da satmak isteyen kişileri, isteği doğrultusunda doğru sütunlara yönlendirerek sonuca ulaşmasını kolaylaştırır. Aracını satmak isteyenle almak isteyeni ilan başlığında buluşturan Seri İlan sayfaları yüklendiği misyonu yerine getirmiş amacına ulaşmış demektir.

Emlak ilanları yine seri ilan sayfalarının en çok ihtiyaç duyulan alanlarından biridir. Satılık Konut, Kiralık Konut, Satılık İşyeri, Satılık Arsa, Kiralık İşyeri, Devredenler gibi alt başlıklarıyla ihtiyaç sahiplerine büyük kolaylıklar sağlar.
Çeşitli ilanlar; Dekorasyon, Nakliyeciler, Satılık Eşya, Eşya Arayanlar, Bilgisayar Satış, Müzik Aletleri, Güzellik Salonları, Evcil Hayvanlar, Antika Eşyalar, Müteferrik gibi başlıklarla, ürününü satmak isteyen kişilerin yanında onların reklamını da yaparak faydayı maksimize eder.

Duyuru ve Zayi (kayıp ilanı) başlıkları farklı bir gereksinimi karşılar. Duyuru başlığında çağrı amaçlı ilanlarınızı, Genel Kurul İlanlarınızı, doğru yönlendirmeyle ekonomik olarak yayınlayabilirsiniz. Zayi (kayıp) ilanı başlığında ise; Araç ruhsatı kayıp ilanı, Askeri kimlik ilanı, Nüfus cüzdanı ilanı, Ehliyet kayıp ilanı, Diploma kayıp ilanı, Fatura kayıp ilanı, İrsaliye kayıp ilanı, Kaşe kayıp ilanı, Kurum Kimliği kayıp ilanı, Kimlik kayıp ilanı, Öğrenci kimliği kayıp ilanı, Paso kayıp ilanlarınızı yayınlayatabilirsiniz.
 
 
SERİ İLANLAR NASIL FİYATLANDIRILIR?
 
Gazete seri ilan fiyatları; kelime üzerinden fiyatlandırılır ve fiyatlar yayınlandıkları bölge ve gazeteye göre farklılıklar gösterir.
Ayrı yazılan her kelime ve ilandaki telefon numaraları ücrete tabidir.

İlanlarından daha hızlı ve kolay sonuç almak isteyen kişiler bazı tercihlerde bulunmak istemektedirler. İlanı diğerlerinden ayıran, sayfada ön plana çıkaran punto ve alt-üst çizgi gibi görsel kullanımlar, firmalara eleman bulmada ve reklam amaçlı ilanlarda ise görünürlülüğü arttırarak faydayı optimize eder.

Detaylı bilgi için ilan merkezimizi arayabilirsiniz.
 
 
İLAN VEREBİLECEĞİNİZ GAZETELER VE BASKI BÖLGELERİ 
 
Seri İlanlar
Hürriyet Seri ilanlar
Sabah Sarı Sayfalar
Posta Seri ilanlar
Milliyet Seri ilanlar
Vatan Seri İlanlar
Zaman Seri İlanlar
Türkiye Seri İlanlar
 
Baskı Bölgeleri
1. Türkiye Baskısı
2. Ankara Baskısı
3. Ankara Taşra Baskısı: (Eskişehir, Bolu, Bartın, Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Kütahya, Konya, Kayseri, Yozgat, Çorum, Sinop, Amasya, Samsun, Tokat Sivas, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan illerinde yayınlanır.)
4. İstanbul Baskısı
5. İstanbul Taşra Baskısı: (Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Yalova, Bursa, Bilecik illerinde yayınlanır.)
6. Ege Baskısı: (İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Manisa, Balıkesir, Çanakkale illerinde yayına girer.)
7. Akdeniz Baskısı: (Antalya, Burdur, Isparta, Afyon illerinde yayınlanır.)
8. Adana (Çukurova) Baskısı: (Adana, Gaziantep, Kilis, Niğde, Antakya, Konya Ereğli, Osmaniye, İçel, Adıyaman, Batman, Bingöl, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Muş, Gaziantep, Nizip, Şanlıurfa, Siirt, Bitlis, Tunceli, Van, Hakkari, Şırnak)
 

Gazete Seri İlanlar

    Seri ilan, gazetelerin ilan sayfalarına peş peşe gösterilen ilanlardır. Seri ilanlarda, genelde verdiğiniz ilan ve ilanınızla ilgili telefon yada adres bilgisi bulunur. Seri ilan olarak, Araba, oto, kiralık, ev, satılık, villa, arsa, bakıcı, kayıp, eleman, iş, öğretmen, iş ilanı gibi tüm ilanlarınızı gazeteye seri ilan olarak verebilirsiniz. 
 
    Seri ilanların fiyatlandırılması kelime başınadır. Kullandığınız kelime sayısına göre fiyatlar değişmektedir. Bununla birlikte ilan vereceğiniz gazeteye görede fiyatlar farklılık göstermektedir.


   
    Eğer kayıp ilanı verecekseniz bunu fazla trajı olmayan bir gazetede daha ucuza yayınlatabilirsiniz. Kayıp ilanında trajı düşük gazete seçmenizdeki maksat şudur: kayıp ilanı verirken kaybettiğiniz kimliğin , ehliyetin vb. gibi eşyaların hükmünün olmadığını bildirmeniz ve bunu kanıtlamanız için ulusal bir gazeteye ilan vermeniz gerekir. İşte ulusal bir gazeteye vereceğiniz ilan ile kayıp ilanınızı amacına ulaştırırsınız. Kayıp ilanı verdikten sonra gazeteyi atmayıp saklayınız.

    Eğer Satılık, Kiralık, Oto, Eleman, İş, Çeşitli, Bakıcı, Öğretmen ilanı gibi ilanlar veriyorsanız, Trajı yüksek bir gazeteden ziyade ilan safalarının trajı yüksek bir gazeteyi seçmelisiniz. Bu sayede ilanlarınız hedefine daha kısa sürede ulaşacak ve daha çok ilan arayanlar tarafından bakılmış olacaktır.

   Seri ilan olarak tercih edebileceğiniz gazeteler şunlardır : Hürriyet seri ilan, Sabah Seri ilan, zaman seri ilan, posta seri ilan, yeni asır seri ilan, cumhuriyet seri ilan bu gazeteleri seçebilir ve seri ilan sayfalarına ilan verebilirsiniz.

   Hürriyet gazetesinin seri ilan sayfaları hakkında bölümleri ve kısımları incelemek, hangi alanlarda ilan verildiğini görmek için hürriyet seri ilanlar sayfamızı inceleyebilirsiniz


Seri ilan kampanyaları


   Seri ilanlarda kampanya seçenekleri oldukça fazladır. Gazetelere göre değişmekle birlikte seri ilanlarda çok ekonomik ve ilanınızın daha uzun süre yayınlanmasını sağlayacak kampanyalar yapabilirsiniz.

   Seri ilanlarda gazetelere göre kampanyalar değişmekle birllikte birlikte, Örneğin bir günlük bir ilan verdiniz hürriyet gazetesinde de o gün kampanya var bir günde hürriyet gazetesinden ücretsiz olarak ilanınız yayınlanır böylece bir gün fiyatına verdiğiniz ilanı iki gün yayınlata bilirsiniz. Geçen aylarda yeni asır gazetesi bir gün verilen ilanı tam yirmi beş gün yayınlamıştı.
 
  
 
  • Seri İlan
  • İnsan Kaynakları İlanı
  • Kayıp İlanı
  • Anma İlanı
  • Ticari Reklamlar
  • Vefat İlanı
  • Başsağlığı İlanı
  • Teşekkür İlanı
  • Taziye İlanı